Katalog exkurzí

Kronika světové automobilky.

Máte rádi luxusní a rychlá auta? Neváhejte s námi navštívit Mnichov, bavorskou metropoli, která je i sídlem nejznámější německé automobilky BMW. Zveme vás na unikátní návštěvu muzea jedné z nejprestižnějších německých automobilek, při které pochopíte, že nikde jinde na světě není historie této značky oceněna více nežli právě tady. Fanoušci zde mohou zhlédnout expozici z více než devadesátileté historie firmy BMW.

Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím. Info: 4 prohlídkové okruhy (možnost výběru). Výklad exkurze bude přizpůsoben věku a zájmům návštěvníků. Od 15ti let nutný občanský průkaz, pod 15 let datum narození. Během exkurze je možné fotit a filmovat bez omezení.

Učení postavené na vlastní zkušenosti !

Zveme vás na oblíbenou exkurzi, která potvrzuje, že vědomosti získané a objevené vlastní zkušeností a navíc zábavnou formou, mají trvalý účinek! Důkazem tohoto tvrzení jsou interaktivní exponáty v plzeňské Techmánii. Různé expozice umožňují dětem mimo jiné řešit hlavolamy, či na vlastní kůži okusit, jak fungují některé fyzikální zákony. Skupina – max. 30 osob. DOBA NÁVŠTĚVY : 45 - 60 minut.

Výlet lodí

Projeďte se osobní motorovou lodí Lipno z Týna nad Vltavou. Poplujete směrem k soutoku Vltavy a Lužnice až na Kořensko. Při zpáteční plavbě se pluje i kousek po řece Lužnici. Z vodní hladiny budete mít krásný pohled na soutok dvou největších jihočeských řek.

Návštěva studia Barrandov, Praha

Fundus je nedílnou součástí filmových ateliérů Barrandov. Je tvořen budovou kostýmů a budovou rekvizit. Kostýmní fundus je unikátní kolekcí více než 270 000 kostýmů, které jsou uspořádány podle historických období a druhů v sedmi základních skladech. Je místem, kde vznikají kostýmy pro české i zahraniční filmy.

Středověk na vlastní kůži

Husitské dny – představení pro školy vždy v 9:00 a v 11:00 termíny: 4.5.; 15.5.-18.5.; 21.5.- 25.5.; 11.6.-15.6. Husitské víkendy – program pro rodiče s dětmi: PO - NE: 14:00 - 18:30 termín: červenec – srpen Housův mlýn – velmi oblíbené místo při návštěvě Tábora

Křišťálový svět.

- muzeum – prohlídka + film - sklářská huť – prohlídka s průvodcem

Výroba Škodovek

Škoda auto muzeum, Exkurze do výrobny - prohlídka muzea s přijímačem se sluchátkem (výklad), 20-ti minutový film o historii firmy – délka prohlídky – cca 2 hodiny - provoz automobilky (přesun autobusem) - k dispozici obchod s propagačními materiály

Cesta do pravěku

Pokud plánujete výlet, tak vás rozhodně zveme do oblíbeného a nejžádanějšího DinoParku v Plzni. Návštěvu je možno uskutečnit buď samostatně nebo ji spojit s návštěvou ZOO Plzeň (vstupenka ZOO + DinoPark je zvýhodněná). 3D kino je v ceně vstupenky. Polarizační 3D brýle jsou návštěvníkovi zapůjčeny zdarma.Doba návštěvy: 2-3 hod.

Podzemí starobylého Krumlova

Skupina max. 36 osob Doporučujeme teplé oblečení. Prohlídka není vhodná pro návštěvníky trpící klaustrofóbií.

Jediná podzemní plavba v ČR!

Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějším jeskynním systémem v Česku – ročně jim neodolá na 200 000 turistů. Pokud jste ještě tento unikátní a atraktivní přírodní jev doposud nenavštívili, pojeďte s námi. Majestátnost propasti je obdivuhodná : Macocha je 138,5 metrů hluboká, 174 metrů dlouhá a 74 metrů široká, dno je ve dne ozářeno slunečními paprsky. Lodičky pro skupinu max. 25 osob.

Hračka století !

První soukromé muzeum je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největší nejen v ČR, ale i v Evropě. Nabízí návštěvníkům přes 2000 vystavených unikátních modelů. Najdete zde 20 tematických expozic, kde se skrývá přes 1.000.000 složených kostiček.V prodejně je možné zakoupit i některý z nových modelů z široké nabídky Lego stavebnice.

Česká svíčkárna Rodas

Výroba svíčky, zdobení polevou, koupelová sůl. Součástí exkurze je návštěva místní minifarmy. Doba tvoření: cca 2 hodiny.

Návštěva u koní

Současně si lze prohlédnout i výstavu k 200. výročí historie hřebčince Jízda na koni.

Víkendové koupání

Příjemný relaxační pobyt v oblíbeném tříhvězdičkovém apartmánovém hotelu s odjezdem z Českých Budějovic

Vyrobím si na památku !

Součástí statku je i zahradní altán a dětské hřiště s ohništěm, které lze využít pro odpočinek a občerstvení (možnost opékání vuřtů). Tvořivý balíček – minimální počet je 15 tvořících dětí.

Největší modelová železnice v ČR

Nezapomenutelný zážitek ! Zveme vás na návštěvu Království železnic, největší modelové železnice v České republice. Malé i velké návštěvníky jistě okouzlí Království železnic uměním modelářů vytvořit malý, ale úžasný svět kolem mašinek. DOBA NÁVŠTĚVY : cca 90 - 120 minut.

Světové unikáty

V současné době je zpřístupněno pět stálých expozic : Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Fotografický ateliér a Tiskařství. Doba prohlídky : dle zájmu 2-3 hodiny. „Foto: Národní technické muzeum, Kateřina Uksová“.

Provozní prostory pivovaru

Oblíbená trasa exkurzí nejen pro školy a firemní kolektivy. Zajímavý provoz nejznámějšího pivovaru láká návštěvníky z celé ČR, ale i z ciziny. Max. 50 osob na prohlídku do výroby, max. 24 osob na prohlídku multimediální expozice. (cca 60 minut, multimediální expozice – cca 45 minut)

Selské baroko

Pouť – atmosféra klasické pouti vždy poslední neděli v květnu. Selské slavnosti v Holašovicích – vždy každý poslední víkend v červenci

Po stopách husitů

Skupina 30 osob Středověké podzemí – vhodné pro starší věkovou kategorii- II.ZŠ,SŠ Nedoporučujeme pro osoby trpící klaustrofóbií

Klenot gotické architektury

Programová nabídka je přizpůsobena věku návštěvníků. V současné době je v objektu umístěna stálá expozice jihočeského písemnictví a depozitáře vědecké knihovny. V roce 1995 byl klášter vyhlášen národní kulturní památkou.

Proslulé varhany !

Perla české gotické architektury ! Návštěva nabízí hodnotné poznání a kvalitní zážitky z oblasti literatury, gotického stavitelství i hudby. A to není ještě všechno - v části kláštera sídlí i Poštovní muzeum ! Skupiny : 5 – 50 osob.

Tři v jednom !

Info: ZÁMEK ORLÍK : Expozice zámku prezentuje životní prostředí orlické větve rodu Schwarzenbergů zejména v 19. století. Výzdobou vyniká např. Rytířský sál zařízený v okázalém romantickém stylu, nebo tzv. Teskův sál, který upoutá vyřezávaným kazetovým stropem a obložením stěn. Interiér zámku je zastoupen i empírovým stylem, především v nábytku. V okolí zámku se rozkládá rozlehlý anglický park se Schwarzenberskou hrobkou. HRAD ZVÍKOV : Přístupný je Královský palác, jehož součástí je Hlízová věž. Prohlídku tvoří jedna trasa. Návštěvníci procházejí volně bez průvodce, orientují se podle šipek. Lodní doprava: cena závislá na počtu osob (cca 140 Kč/os. / jednosměrná jízda.)

Výuka trochu jinak !

Jedná se o první zařízení tohoto druhu v ČR. K dispozici mnoho rébusů, kvízů, testů, her i hlavolamů. Pokud hledáte způsob, jak zpestřit výuku – iQpark je tou správnou volbou! Pro učitele je připraveno neformální posezení u kávy, diskuze se zkušenými lektory, dále prohlídka iQparku a volné vstupenky do Aquaparku

Svět fotografií

Fotografování vždy patřilo mezi aktivity, které člověka lákaly. Jak se jeho vývoj během století změnil si můžete sami vyzkoušet a zjistit v českokrumlovském fotoateliéru, který vám umožní v tomto smyslu návrat v čase. Skupiny 10 – 40 osob. DOBA NÁVŠTĚVY : standardní moderovaná prohlídka : 60 minut, interaktivní prohlídka : 90 - 120 minut.

Největší svého druhu v Evropě !

Návštěva potěší jak malé, tak i velké návštěvníky. Jeden a půl kilometru dlouhý lanový park u Prachatic patří k největším svého druhu ve střední Evropě. S více jak 80 překážkami se skládá ze 6 tras různé náročnosti. Každý si zde může zvolit trasu, která vyhovuje jeho zdatnosti. Bohatý program na celý den. Jednorázová skupina – max. 60 návštěvníků. DOBA NÁVŠTĚVY : dle vlastního uvážení.

Nejstarší zpřístupněná jeskyně

Krása a rozmanité útvary přírody nemají konce. Na jednu z mnoha unikátních modelací jeskynních prostor vás zveme do Chýnovké jeskyně. Prohlídka je vzhledem k množství schodů – téměř 400 – a převýšení trasy (42 m) fyzicky náročnější, ale o to více odmění ty, kteří neodolali jejímu kouzlu. Délka návštěvního okruhu : 220 m. Teplota vzduchu v jeskyni : 5-9°C . Doporučujeme teplé oblečení ! Nedoporučujeme pro osoby trpící klaustrofóbií !

Atmosféra plná zážitků !

Divadlo je zařazeno do prestižního seznamu atraktivních a turistických míst v ČR. Kapacita sálu 240 křesel. Doba návštěvy : 60-90 minut.

Největší leknín světa !

Nejstarší botanická zahrada u nás překročila 110 let svého trvání ! Botanická zahrada pečuje o nejpestřejší soubory exotických rostlin.

Kilometrový adrenalin

Možnost rychlého občerstvení v bobistru (též pití, zmrzlina …). V nově postaveném altánu možnost úkrytu před deštěm. Samostatné jízdy pro děti od 8 let.
Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím. Nutná REZERVACE ! Minimálně 2 týdny dopředu ! Info: – 4 prohlídkové okruhy (možnost výběru) – info v agentuře.

Návštěva u koní

Současně si lze prohlédnout i výstavu k 200. výročí historie hřebčince Jízda na koni.

Česká svíčkárna Rodas

Výroba svíčky, zdobení polevou, koupelová sůl. Součástí exkurze je návštěva místní minifarmy.

Podzemí starobylého Krumlova

Exkurze s jedinečnou možností prozkoumat podzemí starobylého Českého Krumlova. Grafitový důl – 70 m pod povrchem – nabízí návštěvníkům zajímavou podívanou v podobě jízdy důlním vláčkem v délce 1,5 km a téměř 1 km chůze v rovinatém terénu dolu.

Výlet lodí

Projeďte se osobní motorovou lodí Lipno z Týna nad Vltavou. Poplujete směrem k soutoku Vltavy a Lužnice až na Kořensko. Při zpáteční plavbě se pluje i kousek po řece Lužnici. Z vodní hladiny budete mít krásný pohled na soutok dvou největších jihočeských řek.

Středověk na vlastní kůži

Při návštěvě města Tábora nelze opomenout navštívit Housův mlýn. Velmi oblíbený tip pro výlety škol, ale i pro rodiny. Zveme vás do údolí středověku pod Jordánem.

Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím.

Návštěva studia Barrandov, Praha

Zajímavá exkluzivní nabídka prohlídky filmových kostýmů na Barrandově.Žádaná a oblíbená forma exkurze i výletu pro všechny věkové kategorie.Prohlídky lze na přání učitelů zaměřit i na určité historické období nebo téma.

Muzeum BMW, Mnichov

Exkluzivní a lákavý tip na výlet či exkurzi pro milovníky světově uznávané značky BMW v Mnichově. Ideální nabídka pro školní i firemní kolektivy, rodiny i jednotlivce. Termíny: 19.5.,26.5. a 16.6. 2014

Naši partneři: