Návštěva studia Barrandov, Praha

PROHLÍDKA FILMOVÝCH KOSTÝMŮ VE FILMOVÉM STUDIU BARRANDOV

Popisek:
Zajímavá exkluzivní nabídka prohlídky filmových kostýmů na Barrandově.
Termín:
Skupinové prohlídky - max. 25 osob (souběžně i 2 skupiny ve stejném čase), PO-PÁ
Popis:
Fundus je nedílnou součástí filmových ateliérů Barrandov. Je tvořen budovou kostýmů a budovou rekvizit. Kostýmní fundus je unikátní kolekcí více než 270 000 kostýmů, které jsou uspořádány podle historických období a druhů v sedmi základních skladech. Je místem, kde vznikají kostýmy pro české i zahraniční filmy.
Určeno pro:
první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ, střední škola, vysoká škola, rodinný výlet, firemní výlet, skupinový výlet
Typ cesty:
Exkurze - jednodenní, Výlety - jednodenní, Zábava, Kultura - výstavy, Akce pro nové kolektivy, Firemní akce
Poznámka:
Cena bude aktuálně stanovena podle počtu osob.
Žádaná a oblíbená forma exkurze i výletu pro všechny věkové kategorie. V průběhu přibližně hodinové prohlídky uvidíte postupně sbírku středověkých kostýmů, uniforem, dobových dámských i pánských kostýmů od renesance až po 30. léta minulého století. Žáci a studenti se dozvědí něco o tom, jak se vyvíjela móda v průběhu století, v čem jsou specifické kostýmy ušité pro film a jak pracují kostýmní výtvarníci, kteří herce pro konkrétní role oblékají. V minulosti se zde připravovaly kostýmy pro filmy Amadeus, který získal Oskara za nejlepší kostýmy, Oliver Twist, Letopisy Narnie, Bídníci či Edith Piaf. Pro natáčení irského historického seriálu Tudorovci zapůjčil kostýmní barrandovský fundus sérii renesančních dobových kostýmů. Ve zdejších krejčovských dílnách vznikaly i kostýmy známých filmů Limonádový Joe nebo Noc na Karlštejně a také oblíbených pohádek tři oříšky pro Popelku, Arabela nebo Pan Tau. Nahlédnete také do vlásenkářské dílny, kde vám průvodce vysvětlí, jak se vyrábí paruky a další vlasové doplňky pro film. Pro školy jsou dále připraveny i specializované prohlídky filmových kostýmů, které vhodně doplňují učivo probírané v hodinách dějepisu a dalších humanitních předmětech. Dětem tyto prohlídky navíc přiblíží zákulisí filmové kostýmní výpravy a jednotlivých profesí, které se na ní podílejí. Prohlídky lze na přání učitelů zaměřit i na určité historické období nebo téma. Např. prohlídku věnovanou době Rudolfa II, v průběhu které žáci uvidí nejen renesanční kostýmy, ale zároveň se dozví, proč se tak tehdy lidé oblékali a v budově rekvizit uvidí i nábytek ze stejného období. Pro menší děti lze připravit i pohádku. Prohlídka bude zakončena krátkým zkoušením dobových a pohádkových klobouků ve vyhrazených prostorách. Návštěvníci se mohou vlastními fotoaparáty navzájem vyfotit.

K nezávaznému kontaktování stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:


* Vaše jméno a příjmení

* Váš vzkaz
* Email pro odpověď
* Telefon
   
Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím. Nutná REZERVACE ! Minimálně 2 týdny dopředu ! Info: – 4 prohlídkové okruhy (možnost výběru) – info v agentuře.

Návštěva u koní

Současně si lze prohlédnout i výstavu k 200. výročí historie hřebčince Jízda na koni.

Česká svíčkárna Rodas

Výroba svíčky, zdobení polevou, koupelová sůl. Součástí exkurze je návštěva místní minifarmy.

Podzemí starobylého Krumlova

Exkurze s jedinečnou možností prozkoumat podzemí starobylého Českého Krumlova. Grafitový důl – 70 m pod povrchem – nabízí návštěvníkům zajímavou podívanou v podobě jízdy důlním vláčkem v délce 1,5 km a téměř 1 km chůze v rovinatém terénu dolu.

Výlet lodí

Projeďte se osobní motorovou lodí Lipno z Týna nad Vltavou. Poplujete směrem k soutoku Vltavy a Lužnice až na Kořensko. Při zpáteční plavbě se pluje i kousek po řece Lužnici. Z vodní hladiny budete mít krásný pohled na soutok dvou největších jihočeských řek.

Středověk na vlastní kůži

Při návštěvě města Tábora nelze opomenout navštívit Housův mlýn. Velmi oblíbený tip pro výlety škol, ale i pro rodiny. Zveme vás do údolí středověku pod Jordánem.

Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím.

Návštěva studia Barrandov, Praha

Zajímavá exkluzivní nabídka prohlídky filmových kostýmů na Barrandově.Žádaná a oblíbená forma exkurze i výletu pro všechny věkové kategorie.Prohlídky lze na přání učitelů zaměřit i na určité historické období nebo téma.

Muzeum BMW, Mnichov

Exkluzivní a lákavý tip na výlet či exkurzi pro milovníky světově uznávané značky BMW v Mnichově. Ideální nabídka pro školní i firemní kolektivy, rodiny i jednotlivce. Termíny: 19.5.,26.5. a 16.6. 2014

Naši partneři: