Světové unikáty

NÁRODNÍ TECHNICKÉ MUZEUM, PRAHA

Popisek:
Fyzika, Dějepis - vynálezy
Termín:
celoročně, mimo PO
Popis:
V současné době je zpřístupněno pět stálých expozic : Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Fotografický ateliér a Tiskařství. Doba prohlídky : dle zájmu 2-3 hodiny. „Foto: Národní technické muzeum, Kateřina Uksová“.
Určeno pro:
první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ, střední škola, rodinný výlet, skupinový výlet, vhodné pro invalidy
Typ cesty:
Exkurze - jednodenní, Exkurze - vícedenní, Výlety - jednodenní, Výlety - vícedenní, Kultura - výstavy
Doba návštěvy:
120 minut
Doba jízdy:
140 minut
Vzdálenost:
165 km
23 míst, cena na osobu:
547,-
45 míst, cena na osobu:
348,-
56 míst, cena na osobu:
325,-
Poznámka:
Cena zahrnuje dopravu tam i zpět, 2x dozor ZDARMA, vstupy a služby agentury.
Nechte se oslovit technikou. Zveme vás na oblíbenou exkurzi technických unikátů vhodnou pro všechny věkové kategorie. V současné době Národní technické muzeum nabízí návštěvníkům pět expozic. /viz výše/. Poprvé také dostávají svůj prostor sbírky architektury, stavitelství a odborníky vysoce ceněná sbírka polygrafie. Národní technické muzeum, založené roku 1908, je největší českou institucí specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru. Shromažďuje sbírky hmotných dokladů vývoje techniky, průmyslu, dopravy, architektury a vědy české i zahraniční výroby. Ve sbírkách Národního technického muzea jsou takové unikáty jako například astronomické přístroje ze 16. století, se kterými pracoval Tycho Brahe, první československý automobil nebo jedny z nejstarších daquerrotypií na světě.

K nezávaznému kontaktování stačí pouze jeden krok – vyplnit následující formulář:


* Vaše jméno a příjmení

* Váš vzkaz
* Email pro odpověď
* Telefon
   
Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím. Nutná REZERVACE ! Minimálně 2 týdny dopředu ! Info: – 4 prohlídkové okruhy (možnost výběru) – info v agentuře.

Návštěva u koní

Současně si lze prohlédnout i výstavu k 200. výročí historie hřebčince Jízda na koni.

Česká svíčkárna Rodas

Výroba svíčky, zdobení polevou, koupelová sůl. Součástí exkurze je návštěva místní minifarmy.

Podzemí starobylého Krumlova

Exkurze s jedinečnou možností prozkoumat podzemí starobylého Českého Krumlova. Grafitový důl – 70 m pod povrchem – nabízí návštěvníkům zajímavou podívanou v podobě jízdy důlním vláčkem v délce 1,5 km a téměř 1 km chůze v rovinatém terénu dolu.

Výlet lodí

Projeďte se osobní motorovou lodí Lipno z Týna nad Vltavou. Poplujete směrem k soutoku Vltavy a Lužnice až na Kořensko. Při zpáteční plavbě se pluje i kousek po řece Lužnici. Z vodní hladiny budete mít krásný pohled na soutok dvou největších jihočeských řek.

Středověk na vlastní kůži

Při návštěvě města Tábora nelze opomenout navštívit Housův mlýn. Velmi oblíbený tip pro výlety škol, ale i pro rodiny. Zveme vás do údolí středověku pod Jordánem.

Letiště, jak ho neznáte !

Zajímají vás letadla a provoz letiště? S námi máte možnost nahlédnout do unikátních prostor i provozu letiště a seznámit se se zajímavými profesemi spojenými nejen s letectvím.

Návštěva studia Barrandov, Praha

Zajímavá exkluzivní nabídka prohlídky filmových kostýmů na Barrandově.Žádaná a oblíbená forma exkurze i výletu pro všechny věkové kategorie.Prohlídky lze na přání učitelů zaměřit i na určité historické období nebo téma.

Muzeum BMW, Mnichov

Exkluzivní a lákavý tip na výlet či exkurzi pro milovníky světově uznávané značky BMW v Mnichově. Ideální nabídka pro školní i firemní kolektivy, rodiny i jednotlivce. Termíny: 19.5.,26.5. a 16.6. 2014

Naši partneři: